راه‌اندازی مدرسه پرتابل ۳ کلاسه در اسالم

مدرسه روستای میانده بخش اسالم تالش که با سرمایه‌گذاری بانک آینده ساخته شده است، با حضور معلمان و دانش‌آموزان آن به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا مدیر آموزش و پرورش تالش عصر سه شنبه در آئین افتتاح مدرسه جلال آل احمد روستای میانده بخش اسالم این شهرستان گفت: این مدرسه کانتینری با بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال سرمایه گذاری بانک آینده ساخته شده است.

مرتضی مختاری افزود: این آموزشگاه سه کلاسه در داخل دو کانتینر طراحی شده و از فضای استاندارد، حیاط بازی و کیفیت آموزشی لازم برخوردار است و ۴۴ دانش آموز از آن استفاده خواهند کرد.

وی ادامه داد: سازه های پیش ساخته مدرسه در زمینی به مساحت یک هزار و ۸۶۰ متر مربع نصب و راه اندازی شده و مساحت حیاط و محوطه آموزشگاه ۴۰۰ متر مربع است.

مدیر آموزش و پرورش تالش اظهار کرد: بانک آینده سابقه سرمایه گذاری های عام المنفعه دارد و در سال گذشته، به دانش آموزان برخی مناطق دورافتاده این شهرستان، نوشت افزار هدیه داده بود.

بر اساس اطلاعات موجود، جلال آل احمد نویسنده و متفکر مشهور ایرانی در اواخر عمر، ساکن روستای میانده اسالم بوده و در شهریور سال ۱۳۴۸ در آن روستا وفات یافته اما پیکر او در ری به خاک سپرده شده است و مدرسه روستا را به نام او نامگذاری کرده اند.

بخش اسالم تالش حدود ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد و سال تحصیلی جدید با حضور ۳۲ هزار دانش آموز در مدارس آن آغاز شد.